Aktuality

Adapterra Awards má první vítěze

V tomto roce se konal první ročník soutěže Adapterra Awards o nejlepší či nejinspirativnější adaptace na změnu klimatu. Soutěž pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting s.r.o.

V roce 2019 bylo hodnoceno celkem 24 projektů, 12 z nich vybrala hodnotící komise do finálového kola. Hodnotilo se ve 4 kategoriích – Volná krajina, Zastavěná území, Pracovní prostředí a Náš domov. Soutěž se tedy snaží soustředit jak na sídla, tak i území mimo sídla, kde je adaptace na změnu klimatu nejdůležitější.

Vedle hlavních cen v každé kategorii mohla hlasovat i veřejnost o Cenu sympatie. Tu vyhrál projekt Josefovské louky České společnosti ornitologické. Vítězové ve všech kategoriích si jako hlavní výhru odnášejí studijní cestu za inspirativními adaptačními počiny v Rakousku a Německu. 

Vedle samotné soutěže je důležitým výstupem databáze dobrých příkladů adaptačních opatření, která se skládá nejen z přihlášených projektů, ale i dalších, které se podařilo identifikovat pořadatelům, popřípadě se jejich realizátoři přihlásili mimo soutěž. Databáze je k dispozici zde.

Více informací lze nalézt na www.adapterraawards.cz.

 

Panelová diskuse v rámci konference. Foto archiv Nadace Partnerství

PDF článku ke stažení Poslat emailem Vytisknout

Diskuze:

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.