Aktuality

Sdílejte své zkušenosti!

Mnozí z odborníků mají kvalitní data založená na terénním pozorování efektivity hospodaření z pohledu ochrany přírody, která však nemají ambici uplatnit se v odborných médiích. Přitom právě tato data mohou sloužit jako zdroj inspirace i varo-vání pro další plánování.

Jednou z možností, kde sdílet tyto zkušenosti, je na webu Fóra ochrany přírody. Příspěvky postihují detaily (včetně ekonomického aspektu) a lokální specifika, z nichž je možné dále čerpat pro souhrnné práce nebo se inspirovat při hospodaření v obdobných podmínkách. Zároveň nejsou tak časově náročné na přípravu jako článek v periodiku.

Můžete zde najít například zkušenosti s obnovou tradiční pastviny na lesní půdě v lokalitě Nový svět, výsledky mapování potenciálních lokalit sysla obecného na Jižní Moravě v roce 2011, výsledky dlouhodobého monitoringu PP Jezírko Kutnar z hlediska řas a sinic či jak řešit lokálně problém s intenzivním zemědělským managementem, který ohrožuje populaci kriticky ohroženého druhu hmyzu. Nově tam přibyla data o sledování rekultivací pískoven a záchraně orchidejí v lokalitě s vysokým výskytem divokých prasat.

I vy můžete do této sekce přispívat. Můžete se buď zaregistrovat na webu Fóra ochrany přírody a začít přispívat sami nebo můžete kontaktovat koordinátorku Simonu Polákovou (polakova@forumochranyprirody.cz).

Pláž pro biodiverzitu na pískovně CEP II. Foto Simona Poláková

PDF článku ke stažení Poslat emailem Vytisknout

Diskuze:

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.