Aktuality

Sdílejte své zkušenosti s různými typy managementů!

Mnozí z odborníků mají kvalitní data založená na terénním pozorování efektivity hospodaření a ochranářských opatření z pohledu ochrany přírody. Ke zlepšení přístupnosti těchto informací existuje na webu Fóra ochrany přírody rubrika Poznatky z praxe, kde je možné právě takové pozitivní i negativní pozorování a zkušenosti sdílet. Je to prostor pro shrnutí poznatků jak lokálních dopadů ochranářského managementu či výsledků revitalizací, ale i například případů spolupráce s místními stakeholdery.
Uživatelé zde naleznou hodnocení jednoduchých opatření jako je využití drátěných rohoží k ochraně orchidejí proti prasatům, ale i využití tanků v ochraně přírody, dlouhodobý monitoring boje proti zarůstání pastvin akátem a zkušenosti ze čtyřleté spolupráce s místními obyvateli a podnikateli při návratu zemědělského hospodaření v nivě horní Lužnice.
Do této rubriky může přispívat každý, pokud se zaregistruje na portále Fóra ochrany přírody nebo můžete poslat text koordinátorce této rubriky, Simoně Polákové (polakova@forumochranyprirody.cz).  

Návrat pastvy krav do nivy horní Lužnice. Foto David Pithart

PDF článku ke stažení Poslat emailem Vytisknout

Diskuze:

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.