Aktuality

Webináře - Další možnost vzdělávání

Současná doba přináší díky využívání moderních technologií mnoho možností levného a zároveň kvalitního vzdělávání. Je možné ušetřit čas i peníze tím, že se lidé na přednáškách setkávají on-line nebo se na ně podívají až ze záznamu. Takovou službu nabízí web Fóra ochrany přírody (v odborné sekci záložka webináře).

Webináře jsou on-line semináře, které v tomto případě využívají technologie Google Hangouts on air. Účastnit se jich může kdokoliv odkudkoliv, pokud má připojení k internetu. Během 60 až 90 minut probíhá přednáška spojená s diskuzí, kterou mohou posluchači sledovat v reálném čase na videu. Mohou se průběžně ptát přednášejícího, k čemuž slouží dialogové okno buď v komentářích pod videem na kanálu YouTube nebo speciální chatovací nástroj po kliknutí do videozáznamu. Dotazy je možné psát průběžně, sleduje je moderátor a postupně je přednášejícímu klade. K tomu, aby posluchač mohl být aktivním účastníkem, je pouze potřeba, aby byl přihlášený na Google nebo Youtube soukromým účtem (pro ty z vás, kteří takový účet nemáte, poskytuje Fórum své přístupy). Po skončení přednášky zůstává její záznam na YouTube i webové stránce Fóra ochrany přírody a je možné se na něj podívat kdykoliv. K tomu už žádné logování není potřeba, na druhou stranu už není možné s přednášejícím diskutovat.
Webináře mají už několikaletou tradici, je možné se tedy podívat už na 16 přednášek. Letos jsou podpořeny z grantu MŽP pro NNO a snad i v příštích letech se podaří sehnat finanční prostředky na pokračování této aktivity.

Pokud máte návrhy na témata webinářů (a jejich přednášející) či odborníky pro rozhovory nebo chcete být informováni o chystaných akcích, přihlaste se prosím na mail forumochranyprirody@email.cz.

PDF článku ke stažení Poslat emailem Vytisknout

Diskuze:

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.