Aktuality

FÓRUM SE PODÍLÍ NA JEDINEČNÉ KAMPANI

Autor: Jan Dušek

Fórum ochrany přírody zahajuje práce na unikátní masivní kampani směrované na zvýšení povědomí veřejnosti o přírodě a její ochraně. Projekt vede spolek Beleco a partnery jsou vedle Fóra och­rany přírody také produkční společnost Radima Procházky a norská organizace GRID Arendal, která poskytne odborníky se zkušenostmi s komunikací s veřejností z celé Evropy.

Projekt „Příroda, koho to zajímá?“ se zaměřuje jak na širokou veřejnost a její vnímání hodnoty přírody a eko­logických vazeb, tak na ochranáře a je­jich vzdělávání. Celá kampaň vyvrcholí premiérou celovečerního dokumentu. Tomuto finále ale bude předcházet řada akcí, mezi něž budou patřit fotografické a video soutěže, exkurze nebo umělecké workshopy. Projektový tým vytvoří vzdělávací videa vysvětlující různé jevy v přírodě i praktické návody, jak aktivně přírodě ve svém okolí pomoci. Intenzivní komunikace bude probíhat skrze on-line kampaň a sociální média.

Vzdělávací část projektu bude rozvíjet informační a diskusní platformu Fóra ochrany přírody. Poslouží nám zejména k doplňování dat použitelných pro veřejnou správu a také ostatní profesionální i amatérské ochranáře. Podpora bude směřovat především na vydávání to­hoto časopisu, vznik nových webinářů, setkání FOP a internetovou platformu www.forumochranyprirody.cz. Poskytování aktuálních poznatků a příkladů z praxe společně s rozprouděním diskuzí poslouží k posílení přenosu informací pro účinnou ochranu přírody. Obdobný zdroj informací dostupných v českém jazyce ani prostor k otevřené odborné diskusi v rámci oboru ochrany přírody v ČR není.

Kampaň bude podpořena grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci projektu "Příroda, koho to zajímá" (reg. č. EHP-CZ02-OV-1-016-01-2014). O jejím průběhu budeme čtenáře v dalších číslech časopisu informovat.

 

PDF článku ke stažení Poslat emailem Vytisknout

Diskuze:

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.