Aktuality

Michael Hošek a se stal prezidentem Federace EUROPARC

Federace EUROPARC si zvolila na letošní výroční konferenci a valném shromáždění nové vedení. Novým prezidentem na další tři roky byl zvolen jeden ze zakladatelů Fóra ochrany přírody a člen redakční rady časopisu FOP Michael Hošek, a to 115 hlasy z celkových 132. Jeho vizí a cílem je udržet organizaci stabilní, umět reagovat na příležitosti a rozšiřovat její aktivity, se zásadní změnou směru Federace nepočítá.

Michael Hošek byl v předchozím volebním období Federace EUROPARC jejím viceprezidentem, do letošního roku byl také členem Rady IUCN – Mezinárodní unie pro ochranu přírody. Kromě tuzemské ochrany přírody se věnuje zahraničním rozvojovým projektům. Členy Rady Federace EUROPARC byli dále zvoleni: Marta Múgica (Španělsko), Leelo Kukk (Estonsko), Stefano Santi (Itálie), Dominique Lévêque (Francie), Pete Rawcliffe (Skotsko), Hendrik Roelof Oosterveld (Nizozemí).

Federace EUROPARC je mezinárodní nezisková organizace, sdružující především chráněná území, ale také akademické či neziskové organizace. Tvoří ji dnes bezmála 400 členů z 36 zemí. Členové se uvnitř federace sdružují i podle regionální příslušnosti do sekcí nebo podle zaměření.

PDF článku ke stažení Poslat emailem Vytisknout

Diskuze:

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.